Historie Klatovského kožedělnictví

Naše produkty šijeme v západočeském městě Klatovy, jehož historie zpracování kůže sahá až do 18. století. Klatovy byly vyhlášeným městem jezdeckých pluků, počátky kožedělnictví zde proto byly spjaté zejména s produkty určenými pro jezdectví. Kožedělné továrny byly zakládány v takzvané tovární čtvrti, která se postupem času stala pro město velice důležitá. V její blízkosti se např. postavilo nádraží, v té době určené k přepravě zboží a materiálů. 

 

Náš klíčový dodavatel

Na tuto bohatou historii klatovského kožedělnictví svou činností navazuje také náš dodavatel – firma Freja Manufaktura. Tu nespoluvlastní nikdo jiný než Vojtova maminka, což nám umožňuje mít o naší výrobě velmi dobrý přehled. Freja své výrobky úspěšně dodává do celé Evropy a to již od roku 1992. Mezi jejich klienty patřily, či stále patří, společnosti jako Mercedes-Benz, Four Seasons Hotel, Lufthansa, UEFA, či celá řada menších evropských designerů.

 

Proces výroby

Připravujeme pro vás kožené aktovky, tašky, peněženky a pásky. Na příkladu tašky vám ukážeme, jak proces výroby probíhá:

  1. Surová kůže na počátku
  2. Vysekávání přesných kusů kůže, ze kterých vznikne konečný produkt
  3. Příprava podšívky
  4. Přišití držadel k hlavnímu dílu
  5. Zkompletování vysekaných kusů kůže a podšivky, kování a zipů
  6. Zkompletování dílčích kroků ve finální produkt

1.

2.

3.

4.

5.

6.

 

 

 

Updating ..
Váš košík je prázdný.