Naše kůže

Kvalita kožených výrobků je do velké míry určena kvalitou vstupní kůže. Od začátku jsme věděli, že chceme pracovat pouze s přírodně zpracovanou kůží těch nejlepších vlastností. Výběru jsme proto věnovali měsíce úsilí, navštívili několik evropských veletrhů a odzkoušeli mnoho kůží z různých zemí. Tu pravou jsme objevili u malé koželužny v italském Toskánsku. Jejich rodinný přístup a dlouholetá tradice se odráží ve vysoké kvalitě jejich práce. Z našeho pohledu se jedná o nejkvalitnější třísločiněnou kůži, se kterou jsme měli možnost se setkat.

Druhy kůží

Základem výroby třísločiněných kůží je použití tak kvalitní vstupní kůže, aby na její činění a barvení bylo možné použít čistě přírodní materiály – kůru, listy, kořínky, tobolky, kaštany a další, výrobci často pečlivě střežené, ingredience. Toto zpracování zajistí kůži nezaměnitelný vzhled, vůni, texturu i barevný nádech, a ponechává prostor času pro vytvoření unikátní, jemné patiny. Vzhledem k náročnosti této metody se dnes ve světě takto zpracovává méně než 10 % kůže, jedná se přitom o původní způsob činění kůží, který se začal využívat již ve starověku.

Během 20. století však tato metoda začala ustupovat použití solí chromu a chemických barev, což sice je rychlejší a efektivnější, nicméně podepisuje se to na vzhledu a odolnosti těchto kůží. Povrch kůží dnes navíc často bývá uměle zbavován přirozeného vzhledu. Dobrým příkladem je kůže Saffiano, na jejíž výrobu je používána kůže nižší kvality, přičemž její povrch je následně uměle zbroušen a zalit voskem, čímž jsou zakryty její nedokonalosti. Takovéto kůže sice nezatracujeme, nemyslíme si však, že jsou tou správnou volbou pro naše produkty.

 

Updating ..
Váš košík je prázdný.